Kategorie článků
SPONZORINGSERVERY


Star Wars Battlefront: Nový režim pro rozšíření Outer Rim

Součástí prvního digitálního rozšíření Outer Rim pro Star Wars Battlefront je i zcela nový herní režim s názvem Extraction. Jde o akcí nabitý mód, a abyste o něm získali veškeré potřebné informace, popovídali jsme si s naším hlavním designérem Dennisem Brännvallem.

„Víme, že hráči, kteří chtějí intenzivní zážitek s hromadou dalších hráčů, zvolí velké mapy a režimy jako Walker Assault kvůli hlubším taktickým možnostem – například vidět kultovní postavy jako Leiu a Lukea spolu na bojišti v opravdu věrohodném světě Hvězdných válek, který jsme dokázali vytvořit,“ říká Brännvall.

„Ve snaze podpořit komunitu v hraní i našich menších uzavřenějších režimů ve stejné míře jako v případě těch větších jsme vytvořili Extraction. Tento mód nabízí potenciální místa pro léčky, vděčné cesty pro útoky z boku, hlubší taktické možnosti a samozřejmě hrdiny.“

„Extraction se odlišuje co do hloubky strategie a množství voleb. Uděláte-li chybu na začátku hry, téměř jistě se to projeví v závěrečných minutách, kdy nedokážete nepříteli konkurovat.“

Extraction si lze zahrát na čtyřech mapách: dvě různé lokace uvnitř Jabbova paláce a dvě oblasti v továrnách SoroSuub. Rebelové přicestovali do velmi nebezpečných míst na Vnějším okraji s cílem vyzvednout cennou zásilku surovin. Teď ji musí dopravit do transportní lodě dřív, než bude pozdě. Impérium odhalilo jejich pozici, pochopilo jejich plány a dorazilo na místo s cílem překazit jim cestu na místo vyzvednutí.

„Vaším úkolem coby rebela je eskortovat zásilku celou úrovní až k místu vyzvednutí, kde přistane transportní loď a zásilku odveze. Zásilku čeká po cestě několik kontrolních bodů, jejichž dosažení přidá rebelům více času. Odpočet je na začátku nastaven na pět minut a každý kontrolní bod přidává dalších pět minut, takže máte celkem 15 minut na to, dostat zásilku na místo vyzvednutí,“ vysvětluje Brännvall.

„Klíčovým prvkem tohoto režimu je samozřejmě samotná zásilka, kterou můžete využít ve svůj prospěch několika způsoby. Kryjete-li se poblíž ní, vaše Star Cards se dobíjí o dost rychleji, což znamená, že je lze používat mnohem častěji. Rebelové také umístili na zásilku generátor, který vytváří Squad Shield (Týmový štít), takže všichni, kteří se nachází uvnitř něho, jsou na krátký okamžik v bezpečí před střelbou z blasterů a explozemi. Jde o užitečný nástroj při snaze o průchod úzkými místy, kde imperiální jednotky nastražily past. Používejte jej však s rozmyslem a jen v absolutně nezbytných případech, protože vyžaduje delší dobu k opětovnému použití.“

Hlavním bojovým prostředkem jsou v tomto režimu pochopitelně hrdinové a padouši. Každý tým dostane dva hrdiny v podobě pick-upů pro každou úroveň, a to včetně nových hratelných postav Niena Nunba a Greeda. Buďte však opatrní, jakmile je hrdina poražen, už se na bojišti znovu neobjeví. U každého kontrolního bodu se objeví hrdina specifický pro daný tým: u prvního bodu dostanou jednoho hrdinu rebelové, u druhého si přijdou na jednoho hrdinu obě strany a nakonec dostane posledního hrdinu Impérium.

Tím mají rebelové výhodu do začátku, kdy mohou využít svého hrdinu k odražení prvotních útoků ze strany Impéria. Na druhou stranu je čeká obtížný boj na závěr úrovně, jelikož může dorazit Darth Vader nebo Boba Fett a nadobro jim překazit transport zásilky k přepravní lodi.

Kvůli ofenzivním pick-upům pro rebely a defenzivnějším pro Impérium si musíte vytvořit vlastní strategická místa v úzkých koridorech a rychle si zvolit obranná postavení.

„Je důležité znát okolní prostředí a využít ho k vlastnímu prospěchu,“ vysvětluje Brännvall a pokračuje v povídání o mapách.

„Je radostí pracovat na Star Wars a rozšiřovat tento svět, který jsme si tak oblíbili ve filmech. V případě tvorby Jabbova paláce jsme se pokusili vžít do tohoto vesmíru a jeho kultury a zauvažovali jsme nad tím, co by v něm mohl potřebovat. Například kde pro palác bere energii? Měli bychom v tomhle ohledu vymyslet něco parádního? A co jeho garáž?“

Ale co když vaše strategie proti nepřátelům zrovna dvakrát nefunguje? Dennis Brännvall má pro vás několik tipů:

„Zohledněte možnosti svých zbraní. Hráči mají tendenci vrhnout se do boje se svou oblíbenou výzbrojí, ale už si neuvědomují, že pro danou sekci mapy by mohlo být užitečnější vyzkoušet něco jiného. Každý kontrolní bod nabízí odlišné podmínky boje, takže uděláte dobře, když tomu přizpůsobíte výběr zbraní. Před samotnou hrou si určitě pečlivě připravte oba své balíčky Star Cards. “

„Dalším důležitým strategickým a dlouhodobým krokem je obezřetnost při hraní s hrdiny, jelikož po smrti se znovu neobjeví ve hře a pouze Impérium dostane hrdinu pro poslední část úrovně. Možná pak zalitujete ztráty Hana Sola při zabíjení několika nepřátel, jakmile se hra dostane do své finální fáze a Boba Fett začne kosit jednoho rebela za druhým nebo Darth Vader uškrtí pomocí Síly každého, kdo se pokusí dostat k zásilce. Opravdu zde hraje velkou roli taktika, týmová hra a jistá obezřetnost.“

Doufáme, že i díky těmto informacím a tipům si užijete v režimu Extraction spoustu zábavy. Pokud máte v plánu pořídit si Outer Rim i ostatní rozšíření, zauvažujte o Season Passu pro Star Wars Battlefront.

Převzato zo stránky starwars.ea.comHerní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2017
All Rights Reserved TauriGaming.cz