Kategorie článků
SPONZORINGSERVERY


Bethesda již uvolnila ke stažení Bethesda.net launcher


V poslední době jsme byli svědky vzniku konkurence k platformě steam. Studia herních vývojářů začala vydávat vlastní DRM distribuční platformy. Především se jedná o UPlay od francouzské společnosti UbiSoft a dále (v trochu extrémnějším provedení) Origin pod taktovkou amerického Electronic Arts. Další platformy jsou pak od Microsoftu (Games for Windows market, který již zaniknul a je nahrazen prostřednictvím Microsoft store, který spíše funguje jako konkurence ke Google Play a App Store od Macu a nabízí i aplikace a různý software) a dále Battle.net od Blizzardu a Rockstar Social Club, kde se dá nalézt i distribuce her. Tyto dvě platformy v úvodu neuvádím schválně, jelikož obě fungují defacto samostatně již od začátku.

Asi nejtvrdší přechod byl přitom zaznamenán od společnosti EA s jejich projektem Origin. V tomto případě nedošlo jen k vytvoření varianty distribuce ke steamu, ale EA se rozhodla steam kompletn odstřihnout a vytvořila kompletně vlastní distribuci her. Zda to byl nejšťastnější krok je sporné, nicméně postupem času se ukázalo (díky kompletnímu odstřihnutí distribuce EA her přes jakékoli jiné platformy), že si lidé na tuto DRM platformu zvykli a smířili se s ní. Nakonec se tento krok hádám EA i vyplatil. UPlay naproti tomu má svou distribuci, která je ovšem podpořena i prodejem přes Steam. Proto dnes někteří hráči musí nastartovat Steam, spustit UPlay prostředí a z toho pak teprve spustit samotnou hru.

Co nám ovšem nabízí nová DRM platforma pod názvem Bethesda.net launcher? Odpověď je vcelku jednoduchá - defacto nic. Pro stažení tohoto launcheru (jeho alfa verze) se stačí zaregistrovat na stránkách Bethesda.net a stáhnout si ho přes volbu vedle Vašeho nicku. Login do launcheru je pak identický s Vaším loginem na webové stránky Bethesdy.

 

Po přihlášení do launcheru se vám otevře vpravdě minimalistické a jednoduché prostředí. Jediný kousek SW, který můžete a automaticky budete mít aktuálně ke stažení je Fallout 4 Creation Kit, o kterém jsme se zmiňovali již dřívě v tomto článku.

 

Momentálně nenaleznete v launcheru ani přehled her pod značkou Bethesda a možnost jejich zakoupení. Jak jsme zmiňovali, jedná se o alfa verzi tohoto launcheru. Jediné stránky, které skutečně v launcheru plně fungují jsou nastavení (extrémně jednoduchá - pouze dva checkboxy a jedno roletkové menu na volbu jazyka), seznam her (zatím jen a pouze Creation Kit) a novinky ze světa Bethesdy (kopie jejich webové stránky), které jsou navíc ořezané jen na opravdu posledních pár novinek bez možnosti scrollu. Pokud se budete chtít podívat na support, mody, nebo vložit promo kód, launcher Vás automaticky odkáže na webové stránky Bethesdy.

Jak jsme již uvedli, jedná se teprve o alfa verzi tohoto launcheru, což samo o sobě dává najevo, že nemáme moc čekat od fuknčnosti a samotných funkcí. Bethesda nás vedle download linku vyzývá, abychom pomohli jako hráči s testováním launcheru, ale napadá nás zásadní otázka - Co máme na tak prázdném launcheru otestovat? Vzhledem k tomu, že až na Creation Kit nám není dáno defacto cokoliv k dispozici, pak není asi moc prostor cokoliv vyzkoušet, když nás většina položek vrací stále na webové prostředí.

Celkově nám tedy v podstatě uniká, proč se Bethesda snažila uvolnit tento launcher v tomto stavu. Rád bych pomohl s testováním, ale nějak mi uniká, co konkrétně bych vůbec MOHL otestovat. Launcher Vás totiž nenechá ani prohledat Vaše PC pro Bethesda tituly, které byste měli již nainstalované, abyste je alespoň zkusili přes Launcher spouštět.Herní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2017
All Rights Reserved TauriGaming.cz