Kategorie článků
SPONZORINGSERVERY


Pokemon Go a Augment reality

 

Tento článek je spíše pro zamyšlení lidí, kteří na tento web chodí, než jen
informační a budeme se v něm věnovat Augmentované reliatě a novému fenoménu Pokémon Go. Jak jste vy na tom s hrami na rychlý telefonech? Troufám si tvrdit, že minimálně 90% uživatelů si občas na svém chytrém telefonu nějakou tu hru zahraje. Docela bych řekl, že se za posledních pár let trh her a vůbec hry jako takové změnili, ano já vím, že za vší touto změnou jsou obyčejně přijatelné technologie, které nám tyto věci umožňují, ale ruku na srdce, je to tak opravdu dobře? Před 15 lety, když se opravdu roztrhl pytel s hrami a začala éra PC / konzolí jsme si ani neuměli představit, že budeme mít možnost chodit volně po lese a lovit virtuální příšery nebo hrát venku proti lidem, kteří jsou připojeni přes VR brýle pěkně doma v křesle a ovládají na dálku dron, který jim přenáší všechno co vidí přes Satelitní internetové připojení.

 

Docela by mě zajímal váš názor, co si o Augmentovaných programech myslíte, teď nemyslím, jen hry, ale také programy. Mnoho předních světových firem v tuto chvíli pracuje na těchto realitách, protože v ní vidí budoucnost a také moře vydělaných peněz. Ať už je to Microsoft, který pracuje na svých HoloLens nebo google a jeho Google Glass. Všechny tyto projekty mají jedno společné vydělat firmám hromadu peněz a také nějakým způsobem pomoci lidem se s IT technologiemi ještě více propojit, nechám tedy již na vás čtenářích, jestli si myslíte, že je to dobře nebo ne. Nicméně s příchodem těchto technolofii a možností a také s tím, že smartphony v dnešní době již mohou začít konkurovat konzolím nebo běžným PC. Telefony s 6GB RAM a opravdu výkoným procesorem i grafikou jsou mezi námi již dnes a proto si opravdu myslím, že v tuto chvíli jsme překonali v mobilních technologii SciFi filmy a seriály. Před 20 lety si to co dnes denně používáme nikdo nedovedl představit. A právě s příchodem těchto nových technologii se otevřel svět pro hry, které nám zasahují do reálného života, jedna z těchto her je i Pokémon Go. Pamatujete si když před několika lety přišel Google s Aprílovým videem, kde "Pokemon Go" představil? Nikdo si v té době nemyslel, že něco takového se opravdu stane skutečností a hle světe div se po pár letech ta apka opravdu vyšla a je i relativně fungující. Možná i proto má za tak krátkou dobu tak obrovskou popularitu. Mě obecně se ten nápad opravdu líbí a pokud do hry přidají ještě další prvky aby ji více zautentizovali, tak si myslím, že to bude opravdu hit. I když je v tuto chvíli Pokemon Go oficiálně otevřena jen pro Austrálii, tak tím, že spawn po celém světě, již je defakto hotov, protože vychází z Ingness, tak pokud se vám podaří Apku najít na internetu můžete si ji směle zahrát, ale pozor, aby jste nepadli na nějakou "podvodnou", protože právě velice populární hry, jsou často cílem Hackerů, kteří se tak snadno dostanou do vašich chytrých telefonů.

 

Nakonec bych chtěl poděkovat, za přečtení tohoto článku a poprosím případné komentáře nebo dotazy napsat na FB, kde se jim určitě budu věnovat. Herní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2017
All Rights Reserved TauriGaming.cz