Kategorie článků
SPONZORINGSERVERY


Vyjádření Ryana McArthura

 

 

Vývojář Ryan McArthur se vyjádřil v dopise z fronty ke stávajicímu stavu hry,patch 4.4 bude hlavně o stabilitě hry a dvou nových mapách Provence a Lofoten Islands.Příchod 4.kapitoly přidal pár nových věci ale jak je známo u DICE tak to i něco rozebralo např.záseky (stuttering),špatná synchronizace hitboxů,komunikaci UI kolem poškození.Studio také slibuje zlepšení komunikace mezi vývojáři a fanoušky. Bude se tak dík přes obecné patche a na stránkách EA v sekci BF V budou články "Dopis z fronty" které budou popisovat další směr v BF5.V plánu bylo vytvoření Competitivního režimu 5v5 ale je zrušen ze strany vývojářů,raději se upřednostili na opravu hry.

“Přidané zaměření na zlepšení kvality zážitku a přidání dalšího obsahu, který chcete, nás vedlo ke kroku zpět z našich původních plánů nabídnout konkurenční režim 5v5, “ vysvětlil McArthur;

 "Nevytváření tohoto režimu bylo těžké rozhodnutí, ale pro nás bylo zásadní, abychom rychleji dosáhli našich cílů v oblasti drcení chyb a obsahu." 

 Aktualizace 4.4 také přinese dvě nové mapy pro pěchotní vojsko a novou maximální hodnost. Nově budete moci překonat hodnost 50 a získávat zkušenosti až do úrovně 500. 

 Ohledně map se ví že budou mít hratelné dva režimy TDM a SqCQ další režimy přibudou postupem času,DICE stále řeší nestabilitu mapy AL Sundan v režimu CQ.

Vysvětluje Redditor PartWelsh; „Zbrusu nová mapa, která je přinesena z válečného příběhu„ Under No Flag “.Testování aktualizace odhalilo, že při přehrávání mapy na Conquestu dochází k pádům, se kterými nejsme spokojeni. 

Přehled mapy Provence

Mapa Provence hráče přenese do roku 1943 v okupované Francii. Osa má sice oblast pod kontrolou, ale odboj pomalu a jistě posiluje, podporován akcemi britských Commandos hluboko za nepřátelskou linií. Úzké dlážděné uličky, které kdysi oplývaly životem a smíchem obyvatel, jsou nyní pohřebiště, kde duní střelba, rozkazy a nářek raněných a umírajících bojovníků.

Letmý pohled na Provence

Jednotky:

 • Jen pěchota

Velikost:

 • Malý

Tempo:

 • Rychlé a chaotické

Herní styl

Na téhle akční mapě nenajdete mnoho klidných zákoutí. Prostředí se vyznačuje neustálou akcí a tuhým bojem, kdy máte sotva chvilku popadnout dechu, než potkáte dalšího nepřítele. Rychlost hry svědčí především samopalům a brokovnicím, ale nechybí tu ani místa s dobrým výhledem, kde svůj um uplatní odstřelovači a kulometčíci.

Na mapě můžete hrát Squad Conquest a Team Deathmatch.

Klíčové oblasti a dobývané kontrolní body

Mapa Provence je zasazena do kdysi malebného městečka na francouzském venkově. Malou velikostí mapy se nenechte ošálit – na nepřátele můžete v uličkách a na nádvořích vyzrát celou řadou způsobů. Příležitostí k obchvatným manévrům je tu spousta, ale jakýkoli nerozvážný krok vás může dostat do úzkých, proto si dávejte pozor na nečekané útoky soupeře či slepé uličky.

Kontrolní bod A: Kostelní nádvoří

Středobodem malého nádvoří je kašna. Okolo rozmístěný vojenský materiál značí, že dorazila válka, zatímco klidu a míru, jejž si návštěvníci kostela rádi dopřávali, prozatím odzvonilo.

Kontrolní bod B: Sídlo u řeky

Krásná usedlost na břehu řeky nyní ubytovává vojáky Osy, kteří zrovna nehlídkují v okolí městečka. Provizorní kasárna mají spletité chodby a spoustu místností, kde číhá kdovíkolik nepřátel.

Kontrolní bod C: Protiletecké náměstí

Tohle náměstí v srdci obce kdysi překypovalo stánky s trhovci a nakupujícími obyvateli. Vojsko Osy z něj však udělalo nebezpečně účinnou protileteckou základnu, která každé nepřátelské letadlo v okolí pošle k zemi.

Tipy pro úspěšné tažení mapou Provence

 • Dávejte pozor na nárožích, i když máte naspěch – může to znamenat rozdíl mezi pokračováním vašeho hrdinného života a rychlou smrtí.
 • Hodně budov je uzavřených, ale to neznamená, že jsou úplně prázdné. Vyhlížejte záblesky, které prozradí zaměřovač nebo hlaveň namířenou z blízkého okna vaším směrem.
 • Vždycky se dá jít i jinudy. Mapa je sice malá, ale kolem nejvytíženějších bodů, kde bývá zároveň nejvíc nepřátel, se dá dostat několika cestami.

Přehled mapy Lofoten Islands

Tahle mapa hráče zanese na konec jara 1941 na souostroví Lofoty a je volně inspirována operací Claymore. Britští Commandos dostali za úkol zničit důležitou ostrovní továrnu na rybí tuk. Ten se odsud převážel do Německa, kde z něj získávali glycerin, používaný na výrobu trhavin. Na mapě vypuknou boje jednak u továrny na rybí tuk (na prvním ostrově), jednak v nedaleké vesnici (na druhém ostrově).

Letmý pohled na Lofoten Islands

Jednotky:

 • Jen pěchota

Velikost:

 • Malý

Tempo:

 • Rychlé na obou ostrovech

Herní styl

Lofoty jsou sice rychlá mapa, ale bojovat se tady dá na všechny vzdálenosti: dlouhou, střední i krátkou.  Úkrytů není mnoho a odstřelovači mají dobrý výhled. Nejlepší strategií je rychlá střelba a změna pozice. Když už se soupeřům podaří skrýt v některé z přístupných budov, můžete je účinně eliminovat odpálením nálože.

V obou částech mapy se hraje jiný herní režim. Na ostrově s vesnicí se odehrává Team Deathmatch, zatímco Squad Conquest na vás čeká na druhém ostrově, v okolí továrny na rybí tuk.

Klíčové oblasti a dobývané kontrolní body v režimu Squad Conquest

Kontrolní body se objeví pouze na jednom ostrově, protože na tom druhém (s vesnicí) lze hrát jedině Team Deathmatch. Průmyslová oblast bývala místním střediskem rybolovu a lodní dopravy. Prostředku mapy vévodí velké nádrže s rybím tukem, kdežto kdysi hojně využívaná loděnice a hlavní rybářská budova stojí opuštěné na jihu. Na západní straně se tu a tam nachází menší domky a chatrče, kde se vojáci mohou trochu krýt.

Kontrolní bod A: Radiokomunikační stanoviště

Malou rybářskou chatu na severozápadě mapy přestavěly jednotky Osy na radiokomunikační stanoviště. Z chaty je dobře vidět na okolní prostranství a areál továrny.

Kontrolní bod B: Rybolovné ústředí

Ředitelství továrny, největší budova na ostrově, se nachází nedaleko loděnice na jihu. Několikapatrová stavba nabízí skvělý výhled na nepřátele, kteří se snaží postupovat po pobřeží.

Kontrolní bod C: Horní nádrže

Velké nádrže s rybím tukem ční ze severu nad areál továrny. Tohle zařízení představuje nejvyšší bod mapy, ze kterého jde dobře střílet na velkou vzdálenost. Dávejte si tam nahoře ale pozor, jelikož nebezpečí hrozí ze všech stran.

Tipy pro úspěšné tažení mapou Lofoten Islands

 • Jste pod palbou přicházející z nedaleké budovy? Zničte ji dynamitem nebo jinou výbušninou, a nepřítel rázem přijde o úkryt.
 • Továrna na rybí tuk je obehnaná několika dřevěnými ploty. Skrz ně můžete střelbou vytvořit prostor pro útok po křídle nebo přepadnout nic netušícího soupeře.
 • Při obchvatném manévru u loděnice využijte ke krytí pylony a vytaste zbraň na kratší vzdálenost.


  zdroj:EA.com,vgr.com 


Herní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2021
All Rights Reserved TauriGaming.cz