Kategorie článků
SPONZORINGSERVERY


Privátní testovací server - Project Zomboid

logo

 

Něco o hře:

Jedná se o zombie survival žánr, který je momentálně v early access. Sluší se v tomto bodě říct, že se jedná o early access, na kterém je vidět stále vyvíjená aktivita, navíc jsme sami prozatím nenašli žádný větší bug, respektive game-breaking bug.

Ocitnete se ve středně velkém městě, kde – jako ostatně bývá zvykem – se záhadně vyrojili nemrtví lidé s jedinou touhou – mozkyyy! K dispozici máte cca 1 000 baráků, do kterých můžete vlézt (pokud nejsou zamčené) a nabrat si co hrdlo ráčí a Vaše bedra unesou. Pozor, existuje i pravděpodobnost, že v baráku stále běží poplach.

Ačkoliv se na první pohled najde velká podobnost například s DayZ (ne, není to z hlediska grafiky), hra poskytuje velmi realistický pohled na přežití. Například společnosti po několika dnech přestanou dodávat elektrický proud a vodu do systému. Z tohoto pohledu musíte dostatečně včas najít způsob, jak tyto zdroje nahradit. Samozřejmostí je kažení jídla, nutnost opevnit budovu a další. Hra šla však poněkud dál a do velkých detailů, jako je například možnost si pořezat ruce při prolézání rozbitým oknem, jídlo vydrží déle v lednici (pokud ještě máte proud), některé druhy jídla jsou nebezpečné, dokud se tepelně nezpracují, náhodný přelet helikoptéry, který způsobí pohyb opravdu masivních hord zombie, nutnost měnit obvazy na zranění a zranění dezinfikovat, nemoci z počasí a další.

Co se týče staveb, jsou samozřejmě povolené, podporované a dokonce velmi propracované. I zde je vidět autorův realistický pohled na věc, kdy k výrobě kusu zdi z planěk, potřebujete zmíněné plaňky, něco málo hřebíků a samozřejmě kladivo. Stejným principem je vypracován celý systém stavby budov, nábytku, ale také věci, které se dají tvořit v inventáři. Například pro výrobu kamenné sekery potřebujete ostrý kámen a větev, ze které uděláte topůrko.

Celkově se jedná o velice podařenou simulaci zombie apokalypsy, kde jste odkázáni sami na sebe. Co se týče našeho pohledu na hru, skvěle tyto prvky doplňuje kostičkovaná grafika v isometrickém pohledu.

 

Co je to za server?!

Server je momentálně zprovozněn a již na něm hrajeme v pokusném běhu. Jedná se nicméně o private server - není zobrazen v server listu hry. Pro přístup na tento server budete muset z naší strany obdržet přístupové údaje, abyste byli schopni se na server připojit.

Na serveru je nastaveno zastavení času, pokud nikdo nehraje, voda a elektřina dochází po 14 dnech, serverový čas začal běžet v únoru (pro určení ročního období, podmínek a tak dále). Zbylá nastavení jsou momentálně základní, jak byly nastaveny vývojáři. Postupem času můžeme tyto hodnoty upravit.

 

Jak dostanu údaje, abych se mohl připojit?

Jednoduché – nechte nám vzkaz na našem fóru, konkrétně v tomto topicu. Aktuálně hrající a za server odpovědní členové TG budou průběžně vybírat budoucí účastníky, kteří nás přesvědčí, že je máme přibrat.

Nestačí však napsat Váš nick a jméno na steamu. Základním tématem Vašeho příspěvku bude, proč bychom právě Vás měli vybrat pro účely testování tohoto serveru – především uvést své zkušenosti s coop hrami, survival tématikou a další ohledy, na základě čeho jste Vy ti správní. Detailní info jak sepsat žádost o účast na tomto serveru najdete přímo v příspěvku.

 

Ve městě to vře.Herní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2021
All Rights Reserved TauriGaming.cz