Kategorie článků
SPONZORINGSERVERY


Homeworld: Remastered dostane velký update

Na původním Homeworldu nebylo v podstatě co zlepšovat. Proto se jeho Remastered verze stala velkým hitem, protože se jedná o "Homeworld v hezčím kabátě". Přesto se díky obsáhlému článku z Fist of Heaven dovídáme, že tým z Gearboxu, který měl na starosti vývoj Remastered verze, strávil posledních 6 měsíců prací na novém velkém patchi, který je dle jejich slov "blízko k dokončení".

Update hlavně adresuje jeden z největších hráčských "nářků" - formace. Formace byla mechanika z první Homeworld hry, kterou Gearbox ve druhé hře i v Remastered verzi neudělal úplně nejšťastnějším způsobem a herní veterání rozhodně nebyli nadšení. Gearbox však nyní pracuje na jejich vylepšení, aby formace byly inteligentnější, hlavně ve větších skupinách o desítkách lodí. Různé kombinace lodí se budou chovat různě, v závislosti na velikosti, typu nebo například rase. Kupříkladu ionové frigaty, vyžadující ničím nezastřený výhled na nepřítele, budou tvořit jinou formaci, než jejich protivníci s naváděnými raketami, které přímý dohled nepotřebují. Některé ze stávajícíh formací doznají také změn a modeři budou dokonce schopni vytvářet vlastní formace dle jejich libosti.

Sérií změn si projdou i projektilové zbraně. Největší z nich je pak změna na "skutečné balistické chování". V praxi to znamená, že projektil vypálený z hlavně se jen tak "neztratí", prostě poletí dál a pokud něco trefí, tak rozhodně nebude dělat rozdíl mezi tím, jestli jde o loď jeho vlastní nebo nepřátelské frakce. "Každopádně", jak uvádí jeden z vývojářů, "když stisknete spoušť, bude mít někdo velice špatný den". Další změnou je pak úprava a vylepšní chování jednotlivých lodí, jejich upřednostňovaných cílů a dále rozmanitost různých taktických nastavení, které by konečně mělo mít viditelný dopad na bitvu.

Kromě výše uvedeného se můžeme těšit na řadu oprav bugů, balančních změn a dokonce i lehkých grafických vylepšení. Článek z Fist of Heaven bohužel neudává jasné datum. Jedinou informaci kterou tak máme je, že update je "v podstatě hotov".

Zdroj: Pcgamer.comHerní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2017
All Rights Reserved TauriGaming.cz