Kategorie článků
Naši VIP hráči

|TG|Ondísek-Senpai
Bore
MAJONEZA
SERVERY


Recenze:Halali!

Dnes Vám přinášíme recenzi na deskovou hru Halali!, kterou nám poskytnul náš sponzor – společnost MindOK. Tato hra je vhodná  pro dva hráče od 8 let. Pravidla hry se zvládnete naučit opravdu během pár minut a pak už si můžete užít příjemné chvíle lovení.

 

Obsah balení hry Halali!

 

1x rozkládací herní plán

1x pravidla Cz

1x pravidla Sk

2x medvěd

6x liška

2x dřevorubec

8x myslivec

8x koroptev

7x kachna

15x strom

 

 

Všechny kartičky jsou krásně ilustrované a snadno se vyloupují z papírových desek.

 

Cíl hry

Cílem hry je stát se nejlepším lovcem, odkrýt všechny kostičky na herním plánu a nalovit co nejvíce zvířat. U lovce budou vaše cíle kačeny, koroptve, lišky nebo medvědi. Pokud máte dřevorubce, můžete si jít pokácet i nějaký ten strom. Lesní zvěř pak loví kačeny a koroptve (stejně jako lovec), ale můžete ulovit také samotného dřevorubce nebo lovce. Proto si na zvěř musí dávat lovec dobrý pozor. Na závěr hry si pak už jen musíte sečíst body za všechny trofeje, které jste úspěšně ulovili. Každá trofej má jiné bodové hodnocení, které naleznete samozřejmě v pravidlech. Je proto dobré si kořist i plánovat, abyste měli co nejlepší výsledek.

Za lovce nám hra  přišla o něco jednodušší než za lesní zvěř. Z toho důvodu se doporučuje hrát jedno kolo za lovce a druhé kolo pak za lesní zvěř. Výsledky obou kol se poté posčítají a vyhrává ten, kdo dokázal za obě strany nalovit nejvíce bodů. Hra je opravdu rychlá a nezabere vám mnoho času. I proto je hra vhodná například k volné chvilce u kávy nebo pro pobavení s malými dětmi. 

 

 

Průběh hry

Na začátku kartičky promícháte a rozložíte na herní plán tak, aby pole "posedu" (uprostřed desky) zůstalo volné. Na začátku hry si určíte, kdo z vás bude hrát za lovce a kdo za lesní zvěř a začnete. První tah hraje vždy lesní zvěř. Pohybovat se mohou pouze kartičky, které jsou buď modré nebo hnědé a nebrání jim v pohybu jiná kartička na hrací ploše. Stromy, kačeny ani koroptve se pohybovat nemohou. Vždy táhne nejdřív zvěř a pak lovec, což se označuje jako jedno kolo. Pokud jeden hráč odkryje kartičku na herním poli, další hráč ji nemůže ulovit, dokud nezačal nové kolo. To dává zvířatům rozhodně náskok, jelikož nové kolo vždy začínají ony. Postupně se odkrývají všechny kartičky. Když dojde k odkrytí poslední kartičky na hrací ploše, začne takzvaná "závěrečná fáze hry". Tato fáze má pouze 5 kol a umožňuje "přeživším" utéct z lesa, aby mohli svému týmu připsat další body. Utíká se jednoduše položením kartičky na pěšinku. Tyto pěšinky jsou na herním plánu čtyři a jsou umístěny vždy uprostřed každého okraje herní plochy.

 

Lovec a dřevorubec

U lovce je důležité držet si medvěda od těla a pak střílet a lovit vše na co vám muška dovolí. Lovec se může pohybovat vodorovně a svisle po hrací ploše, ale nesmí otáčet mušku své zbraně. Je proto potřeba si dávat pozor, aby nedocházelo k porušení tohoto pravidla. Když jsme hráli první hru my, tak jsem střílel po všem možném a točil jsem si kartičku všemi směry. Hra je pak velmi nevyrovnaná. Za lovce ještě máte možnost ovládat dřevorubce, který kácí stromy, ale pohybuje se pouze o jedno políčko. Stromy jsou samozřejmě také bodově ohodnoceny a tím pádem jsou slušným zdrojem bodů. Jelikož jsou stromy přirozenou překážkou pro pohyb musíte u dřevorubce i taktizovat, abyste neumožnili třeba medvědovi vás sežrat.

 

Lesní zvěř (Liška a Medvěd)

Liška si ráda pochutná na kachnách a koroptvích, které v lese žijí v hojném počtu. Naproti tomu se bojí lovce, kterého ulovit nemůže. Jediný, kdo si s lovcem nebo dřevorubcem dobře poradí je medvěd, který se sice pohybuje jen o jedno políčko, ale dokáže nadělat pěknou paseku.

 

Hodnocení

Hra je rychlá a zábavná a mě s přítelkyní velice bavila. Celkově je kra krásně ilustrovaná a tím, že se dá dohrát během 15-20 minut, je ideální i pro děti, které hra nepřestane bavit.

 

Pokud jsme Vás navnadili, můžete si hru zakoupit a nechat dovézt až domu od obchodu MindOK. Přejeme Vám hodně zábavy a zážitků u této hry.Herní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2022
All Rights Reserved TauriGaming.cz